۱۰ ابزار استارتاپی برای بهبود کارایی و بهره‌وری تیم استارتاپی‌تان

ابزار استارتاپی به دلیل بهره‌وری، کارایی و سرعت ایجاد شده از عوامل اساسی موفقیت هر سازمانی به شمار می‌روند ، اما به‌طور خاص این موضوع برای استارتاپ‌ها اهمیت بیشتری دارد . امروزه با مقدار زیادی ابزارهای منابع باز و برنامه‌های مقرون‌به‌صرفه ، بهبود بهره‌وری و بهینه‌سازی جریان گردش کار در سازمان آسان‌تر از همیشه شده است .
27 Aug , 2018

اما اگر شما در آغاز کار باشید، ممکن است یافتن بهترین ابزار برای استارتاپ‌تان به همین سادگی‌ای که فکر می‌کنید هم نباشد. ولی نگران نباشید ما برای شما به‌عنوان یک کارآفرین جوان مروری بر ۱۰ ابزار نرم‌افزاری کارآمد خواهیم داشت و امیدواریم که بتوانیم به شما کمک کنیم با آشنایی و بررسی این ابزارها ، ابزار مفید برای رشد تیم استارتاپی‌تان را پیدا کنید .

۱. ترللو ابزار استارتاپی بصری

ترللو یک ابزار همکاری بصری است که دیدگاه مشترکی را در هر پروژه ای ایجاد می‌کند. بدین صورت که هیئت مدیره‌ی ترللو لیست‌ها و کارت‌هایی را برایتان فراهم می‌کنند تا بتوانید زندگی استارتاپی‌تان را به شیوه‌ای سرگرم‌کننده، انعطاف‌پذیر و همراه با پاداش، سازمان‌دهی و اولویت‌بندی کنید .

تواند به‌عنوان یکی از ابزارهای فروش در مدیریت روابط مشتریان باشد. برای مثال فرآیندهای اولیه‌ی منابع انسانی، وظایف توسعه‌ی محصول، مدیریت دفتر یا به صورت کلی پیگیری اهداف تیم استارتاپی‌تان را جهت‌دهی کند. نسخه‌ی اصلی ترللو رایگان است و خوبی آن این است که این برنامه را می‌توان با همه‌ی دستگاه‌ها هماهنگ کرد .

 

۲. کانوا

دلتان می‌خواهد کارایی وکیفیت کار طراحی‌تان را افزایش دهید؟  کانوا به کمک شما می‌آید . این ابزار نرم‌افزاری قصد دارد تا هرچیزی را طراحی کرده و سپس آن را در همه جا منتشر کند. پلتفرم این نرم‌افزار هم به گونه‌ای است که یک ابزار طراحیِ کشیدن و رها کردن را با محتویات کتابخانه‌ای شامل عکس‌ها و تصاویرش ترکیب می‌کند. با کانوا می‌توانید دامنه‌ی وسیعی از قالب‌های حرفه‍ای را برای گرافیک رسانه‌ای، ارائه‌ها، آگهی‌ها، پوسترها، دعوت‍نامه‌ها و بسیاری موارد دیگر انتخاب کنید

 

۳. هوت سوئیت

به احتمال زیاد شما در دنیای احاطه شده با شبکه‌های اجتماعی، برای مدیریت و بهبود حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود به کمک نیاز خواهید داشت. هوت سوئیت یک پلتفرم مدیریت رسانه‌ای با بیش از ۱۶ میلیون کاربر است که به وسیله‌ی فناوری آزمایش نبرد، اکوسیستم گسترده و دی ان ای اجتماعی خود به استارتاپ‌ها و هر نوع دیگری از سازمان‌ها کمک می کند تا بتوانند ارتباطات انسانی در مقیاس‌های گوناگون ایجاد کنند و از آنجایی که شما در استارتاپ خود آنقدر مشغولیت‌های مختلف دارید، هوت سوئیت به شما کمک می‌کند تا در وقتتان صرفه‌جویی کرده و تمام حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود را در یک مکان مناسب قرار دهید .

 

هوت سوئیت به عنوان یک ابزار استارتاپی

 

۴. هانتر

این ابزار نرم‌افزاری، راه را برای دستیابی شما به سایر متخصصان و مشتریان بالقوه هموار می‌کند. حتماً می‌پرسید چگونه ؟ این ایزار به شما این امکان را می‌دهد تا آدرس ایمیل مشتریان را در عرض تنها چند ثانیه پیدا کنید و شما را قادر می‌سازد تا با افرادی که برای کسب‌وکار شما مهم هستند ارتباط برقرار کنید. به عبارت دیگر هانتر یک ابزار بسیار مفید برای فروش، استخدام و بازاریابی است. هانتر برای بیش از ۱۰۰ در خواست در ماه می‌تواند به‌صورت رایگان استفاده شود .

۵. کوئیپو

این ابزار یک نرم‌افزار حسابداری و مالی برای دورکارها و صاحبان شرکت‌های کوچک است. کوئیپو به خصوص برای مدل‌های مالی کارایی دارد که باعث می‌شود وقتتان برای کارهای مهم‌تر ذخیره شود. کوئیپو به شما کمک می‌کند تا علاوه بر وقت، پولتان نیز حفظ شود زیرا با این ابزار دیگر لازم نیست وقت زیادی را صرف کارهای اداری کنید. راه‌حل کوئیپو به این شکل است که شما را قادر می‌سازد که بر فاکتورها، درخواست‌ها، هزینه‌ها و حساب‌های مالی‌تان در زمان واقعی متمرکز شوید. با این ابزار دیگر می‌توانید مطمئن باشید که ترتیب اطلاعات مالی‌تان را در اختیار دارید .

۶. میل تِرک

میل تِرک ابزاری مفید است که شما و تیم استارتاپی‌تان را قادر می‌سازد تا بفهمید که آیا ایمیل‌های شما ارسال شده‌اند و چه زمانی ایمیل‌هایتان باز شده‌اند. میل تِرک یک ادغام یک‌پارچه را توسط جی میل به صورت رایگان و قابل‌اعتماد ارائه می‌دهد. در صورتی هم که شما بخواهید ، به شما یادآوری می‌کند که چه هنگامی کسی ایمیلی را که برایش فرستاده اید هنوز باز نکرده است یا زمانی که می‌خواهید از امضای میل تِرک رهایی یابید به راحتی می‌توانید به حالت پیش فرض یا اولیه میل تِرک برگردید .

 

۷. اسلک

اسلک ابزاری برای همکاری در یک کار گروهی است، جایی که افراد مناسب تیم شما در حلقه کاری‌تان باقی می‌مانند و اطلاعات کلیدی نیز همیشه در سر انگشتانشان است. کار در اسلک در کانال‌ها اتفاق می‌افتد بنابراین همه افراد کارا و مناسب را در بر می‌گیرد و همچنین همه‌ی اطلاعات مرتبط در یک مکان حفظ می‌شوند و اعضای تیم جدید قادر هستند که روند کاری را به سرعت طی کنند. با اسلک، تیم‌ها بهتر با هم در ارتباط هستند و این موضوع برای تیم‌های استارتاپی از راه دور بسیار ضروری‌تر هم به نظر می‌رسد.

۸. فکتوریال

این ابزار به کسب‌وکارهای کوچک و متوسط کمک می‌کند تا مدیریت منابع انسانی‌شان را خودکار کنند. پلتفرم منابع انسانی مبتنی بر خدمات ابری شرکت‌ها را قادر می‌سازد که مدیریت شبانه‌روزی کارکنان، قراردادهایشان، پرداخت هزینه‌ها، مزایا و بیمه را ساده‌تر کنند. نرم‌افزار منابع انسانی فکتوریال بیشترین کارهای اداری و کاغذ بازی ها را برایتان انجام می‌دهد، بنابراین شما وقت بیشتری برای کارهای مهم‌تر در تیم خود و کارمندانتان خواهید داشت.

۹. آپ ورک بزرگ‌ترین ابزار استارتاپی فریلنسرها

بزرگ‌ترین وب‌سایت فریلنسینگ و دورکاری جهان است. این ابزار نرم‌افزاری شما را قادر می‌سازد که استارتاپ‌تان، تیم حرفه ای مستقلی پیدا کند که کمک کنند تا شما وظایف متفاوتی مانند برنامه‌نویسی، طراحی، تحقیق آنلاین و تولید محتوا را بدون محدودیت‌های سنتی مانند زمان و مکان انجام دهید. دورکاران یا فریلنسرها در آپ ورک بیش از ۳۵۰۰ مهارت را پیشنهاد می‌دهند که به کاهش مشکلات استارتاپ‌ها و کسب‌و‌کارهای کوچک کمک می‌کند تا مهارت‌هایی را پیدا کنند که برای انجام کارشان ضروری است .

 

 

۱۰. گرامرلی ابزار استارتاپی گرامری

این ابزار استارتاپی که به صورت رایگان در اختیار شما است، به شما کمک می‌کند تا ارتباطات نوشتاری تان واضح و موثر باشد. همچنین محصولات هوش مصنوعی قدرتمند گرامرلی، به تیم استارتاپ شما کمک می‌کند تا موثرتر باشند. میلیون‌ها کاربر، اکنون روزانه برای ایجاد پیام هایشان، اسناد و پست‌های رسانه‌های اجتماعی شان بدون هیچگونه اشکالی و به صورت روان و واضح به گرامرلی وابسته اند. عملکرد اصلی گرامرلی بیشتر بر خطاهای گرامری و املایی تاکید دارد.

نتیجه گیری

این ۱۰ ابزار استارتاپی و برنامه‌های کاربردی نه تنها به تیم شما کمک می‌کنند که کارآمدتر باشند بلکه اهداف ارتباطی واضح، یک تیم با روحیه بالا و یک دید مشترک ایجاد می‌کند. یک مرحله‌ی مهم برای افزایش بهره‌وری، تلاش برای جلوگیری از حواس‌پرتی و چیزهای وقت‌گیری مانند جلسات غیرضروری و تمرکز بر یک محیط کار موثر، باز و هدفمند است.

درنهایت هیچ راه درست یا اشتباهی برای کارایی بیشتر وجود ندارد. آنچه برای یک تیم به کار می‌آید ممکن است برای تیمی دیگر به کار نیاید. این یک فرآیند آزمون و خطا است تا تیم شما یتواند بهترین ابزار نرم‌افزاری را پیدا کرده و به سمت اهداف شرکت و پیشرفت رویدادهای روزانه حرکت کند. هرچقدر پیشرفت هایی که به دست می‌آورید کوچک‌تر باشند، تاثیر آهسته‌تر ولی بیشتری در حرکت رو به جلوی استارتاپ خواهد گذاشت.

آخرین نکته برای شما به‌عنوان رهبر تیم استارتاپی درنهایت مهم است که شما به‌عنوان رهبر تیم مطمئن شوید که از خودتان و سلامتی جسمی و زندگی اجتماعی‌تان به‌خوبی مراقبت می‌کنید . اگر هم ذهن و هم بدن شما با هم هماهنگ و متناسب باشند شما کارآمدتر و در عین حال شادتر خواهید بود.

Device rotate - Datis Pars

Please rotate your device to have a better experience.