شبکه 4G پلاس هم‌اکنون در ایران موجود است

در طی مراسمی به میزبانی دومین اپراتور تلفن همراه ایران، شبکه 4G پلاس و تعدادی از خدمات دیگر این اپراتور به عموم معرفی شد.
05 Oct , 2016

در طی مراسمی به میزبانی دومین اپراتور تلفن همراه ایران، شبکه 4G پلاس و تعدادی از خدمات دیگر این اپراتور به عموم معرفی شد.

در این مراسم علیرضا قلمبر دزفولی، مدیرعامل و رئیس ایرانسل، اعلام کرد که دومین اپراتور تلفن همراه در ایران ۴۷ میلیون مشترک در نسل دوم، 6.18 میلیون مشترک در نسل سوم و 6.2 میلیون در نسل چهارم دارد.

نسل چهارم ثابت (TD-LTE) نیز چند هفته پیش توسط ایرانسل برای اولین بار در ایران راه اندازی شد و در حال حاضر در 49 شهر از کشور در دسترس است.

این تکنولوژی، اینترنت سریع تری را نسبت به تکنولوژی وایمکس فراهم می کند و می تواند در مکانهایی که هیچ پورت خالی در آن منطقه وجود ندارد استفاده شود. مدیر عامل شرکت ایرانسل همچنین اظهار داشت که مصرف روزانه مشترکان ایرانسل 1200 ترابایت دیتا است.

دزفولی بیان کرد: رشد ترافیک دیتای روزانه هم 24 برابر شده که هیچ جای دنیا سابقه ندارد.

او همچنین تصریح کرد ایرانسل ۲۷ میلیون مشترک دیتا دارد و ضریب نفوذ گوشی های هوشمند در شبکه ۶۷ درصد می‌باشد. وی افزود: ترافیک شبکه دیتای ما از سال 2014 تا 2016 حدود 25 برابر رشد داشته در حالیکه رشد مصرف دیتا در دنیا دو برابر بوده است.

دزفولی همچنین ادعا کرد که ایرانسل  بیشترین سهم ترافیک کشور را دارد و  بیشترین سرعت دانلود را در میان سایر اپراتورهای ایرانسل دارد.

رئیس این اپراتور تلفن همراه بیان کرد: ظرف دو سال گذشته مصرف دیتا 400  برابر و مکالمات 10 برابر شده است. از سویی دیگر شاهد رشد چهار برابری تعداد مشترکان‌مان در این بازه زمانی بوده ایم.

همچنین در این مراسم برای اولین بار در ایران، شبکه 4G پلاس معرفی شد. یکی از ویژگی های اصلی 4G پلاس تراکم کریر (Carrier) است. این اساساً اجازه می دهد تا دستگاه شما قابلیت ارسال و دریافت را از دو فرکانس جداگانه به صورت همان زمان داشته باشد و در نتیجه سرعت بالاتری را فراهم می کند.4G  پلاس همچنین در حالی که بین برج های تلفنی جابه‌جا می‌شود موثرتر کار می‌کند و در نتیجه ارتباط با ثبات‌تری را به ارمغان می آورد.

دزفولی همچنین اظهار داشت که مبلغ کل سرمایه گذاری‌هایشان طی 10 سال گذشته 6.3  میلیارد دلار بوده است که 2 میلیارد دلار آن  از گروه MTN دریافت شده است.

Device rotate - Datis Pars

Please rotate your device to have a better experience.